لارو خشک مگس سرباز

صادرات لارو خشک مگس سرباز سیاه

مگس‌های سرباز سیاه تیره ای از زیرراسته کوتاه‌شاخکان می باشند‌. این خانواده شامل بیش از ۲۷۰۰ گونه است که تنها ۳۸۰ نوع آن در جهان باقی مانده. نوع بالغ آن در نواحی مرطوب، زیر پوست درختان، و همچنین در فضولات حیوانات، یافت می شوند.این مگس ها اندازه های خیلی کوچک تا خیلی بزرگ دارند. نوع کوچک آن به ۳ میلی متر و نوع بزرگتر آن به ۲۰ میلی متر می رسد.

لارو خشک مگس سرباز سیاه خواص فراوانی دارد و نوع خشک شده آن بهترین منبع پروتئینی به شمار می رود. مگس سرباز می تواند محیط زیست را پاکسازی کند و از حجم زیاد آلودگی بکاهد. در کشورهای آسیایی پرورش مگس های خانگی رونق بیشتری داشته و استقبال کشور های اروپایی برای آموزش و یادگیری از این کشور ها افزایش یافته است.

جمعیت انسانها در جهان بطور قابل ملاحظه ای هر روز در حال افزایش است و همین امر باعث آلوده شدن محیط زیست و تولید گاز های گلخانه ای می شود. مطالعات نشان می دهد که مگس های سرباز سیاه می توانند در کاهش گاز های گلخانه ای بسیار موثر باشند و این خود دلیلی بر افزایش قیمت لارو مگس سرباز در ایران و جهان است.

صادرات لارو خشک مگس سرباز سیاه

مزیت های قابل توجه لارو مولد مگس

مزیت های قابل توجه لارو مولد مگس تولید لارو خشک مگس در ایران و حتی جهان به صورت عمده و جزئی انجام می شود و عمده آن فروش بالاتری در ایران دارد. اکنون این سوال پیش می آید که مگس های سرباز چگونه به وجود می آیند. لارو های مگس های سرباز پس از چهار روز از تخم بیرون می آیند. مگس های سرباز، لارو های خود را در محیط هایی که دور از تابش خورشید باشد نگهداری می کنند.

سایز این لارو ها بسیار کوچک است و معمولا بی رنگ هستند. هنگامی که این لارو ها بزرگتر شده و حداکثر انرژی را در خود ذخیره کرده برداشت می شوند‌.دوره اصلی زندگی این حشره معمولاً از شش روزگی آغاز می شود. تخم های مگس سرباز ابتدا در یک قفس تولید می شوند که در این قفس فضای لازم برای رشد آن ها فراهم شده است. بعد از یک هفته، قفس برداشته می‌شود و تخم‌های برداشت شده به واحد تغذیه و مراقبت منتقل می‌شوند.

پس از انتقال، لاروها را تا ۵ روز تغذیه می کنند و به آن ها ترکیبی از خوراک مرغ و آب داده می‌شود. تغذیه لارو ها حدود دو و نیم هفته ادامه پیدا می‌کند. و در نهایت لارو ها تبدیل به مگس بالغ می شوند که می تواند بین ۱۰ تا ۲۰ روز طول بکشد.مگس های سرباز سیاه را می توان در شکل ها و اندازه های گوناگون مشاهده کرد. محل سکونت این نوع از مگس ها در نزدیکی لاروهای خود می باشد.

به طور کلی مگس های سرباز سیاه دارای ویژگی های زیر می باشند: سرشار از پروتئین هستند، کلسیم بالایی دارند، ضد آلودگی و میکروبند، قابلیت پودر شدن دارند، حاوی انواع اسیدهای آمینه می باشند، در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است و تغذیه مناسبی برای طیف وسیعی از حیوانات از جمله ماهی، مرغ، آبزیان و … هستند.

نوع دیگری از مگس های سرباز وجود دارند که در محیط های آبی تکثیر پیدا می کنند و می توان آن ها را در رنگ های زرد، سبز و متالیک نیز مشاهده کرد. لارو مگس سرباز از حشرات بومی آفریقا محسوب می شود و پودر شده آن به صورت استاندارد بسته بندی شده است تا به راحتی مورد استفاده قرار یگیرد.

نکات کلیدی در انتخاب لارو مگس غذای آبزیان

نکات کلیدی در انتخاب لارو مگس غذای آبزیان لارو مگس نه تنها غذایی مقوی برای طیور می باشد، بلکه لارو مگس غذای آبزیان نیز یکی از غذاهای پر انرژی برای آبزیانی همچون ماهی محسوب می شود. لارو مگس جذب بالاتری نسبت به گوشت و گندم دارد لذا غذای مناسب تری برای طیور و آبزیان است.

از تفاوت های مگس سرباز و مگس خانگی می توان به موارد زیر اشاره کوتاهی کرد: دوره لارو مگس خانگی ۳ تا ۵ روز است در حال که دوره لارو مگس سرباز بین ۱۳ تا ۱۵ طول می کشد. مگس های خانگی می توانند در هر نوع آب و هوایی تکثیر شوند ولی مگس های سرباز تنها در مناطق گرم قابلیت تکثیر شدن دارند.

سیستم تخم ریزی مگس های خانگی ساده تر از مگس های سرباز می باشد اما سیستم تخم ریزی در مگس های سرباز به تجهیزات پیشرفته تری نیاز دارد. مگس های خانگی نیازی به تغذیه شدن ندارند ولی مگس های سرباز برای تولید لارو به تغذیه مناسب نیازمندند. مگس های خانگی می توانند ناقل بیماری به انسان باشند اما مگس های سرباز به دلیل نوع پرورشی که دارند نمی توانند بیماری زا باشند.

تولید مگس های خانگی به هزینه های کم تری نسبت به تولید مگس های سرباز نیاز دارد. مگس های خانگی کوچک هستند و برای خشک کردنشان به تجهیزات پیشرفته ای نیاز نیست اما مگس های سرباز بزرگتر هستند و خشک کردن آن ها به روش های خاصی انجام می شود. لارو های مگس های خانگی برای تغذیه طیف وسیعی از حیوانات استفاده می شود اما لارو مگس سیاه به صورت پودری می تواند حتی مناسب آبزیان و حیوانات کوچکتر هم باشد.

اطلاعاتی درباره فرآیند تولید لارو خشک مگس

اطلاعاتی درباره فرآیند تولید لارو خشک مگس در حال حاضر مراکز بسیاری وجود دارند که به توزیع لارو مولد مگس سرباز، می پردازند. که با دسترسی به این مراکز می توانید به راحتی این محصولات را تهیه نمایید.لارو مگس به عنوان گران ترین حشره جهان تاثیرات بسیاری از خود در دنیای داروسازی بر جای گذاشته است.

و توانسته به کمک علم پزشکی بیاید.لارو این حشره کاملاً شفاف و بدون رنگ است و به وسیله پرورش دهنگان مگس تولید می شود. لارو مگس سرباز سیاه به دلیل داشتن پروتئین بالا سهم قابل توجه ای در درمان بسیاری از بیماری ها داشته است. همچنین در تشخیص سلول های سرطانی بسیار موثر بوده و در زمینه های دیگر مانند کشاورزی نیز کاربرد فراوان دارد. و از آن به عنوان آفت کش در تهیه سموم کشاورزی استفاده می شود. که هیچ آسیبی به محیط زیست ایجاد نمی کند.

مراکز خرید لارو خشک مگس سرباز سیاه

مراکز خرید لارو خشک مگس سرباز سیاه قیمت لارو مگس متغیر و نسبتا گران است. اما نوع خاصی از آن وجود دارد که از قیمت بالاتری برخوردار است. برای خرید لارو خشک مگس و اطلاع از قیمت روز آن می توانید به مراکز و نمایندگی های رسمی و معتبر مراجعه کنید. برای خرید این محصول می توانید از روش های غیر حضوری نیز مانند روش اینترنتی استفاده کرده و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید