لارو مگس سرباز

تولید کننده لارو مگس سرباز بسته 1 کیلویی

لارو مگس سرباز بسته 1 کیلویی یکی از انواع خوراک های دام و طیور و آبزیان است که قادر است نیاز این حیوانات را به پروتئین به طور کامل برطرف کرده و از این لحاظ دغدغه مهم دامداران را نیز برطرف کند. تولید کننده لارو مگس سرباز بسته ی یک کیلویی با تولید این محصول مهم علاوه بر تامین بخش زیادی از خوراک در صنعت پرورش دام و طیور، در جهت کاهش هزینه آن برای پرورش دهندگان دام و طیور و آبزیان گام های مهمی برداشته است.

تولید کننده لارو مگس سرباز بسته 1 کیلویی

5 ویژگی مهم لارو مگس سرباز BSLF

5 ویژگی مهم لارو مگس سرباز BSLF انسان اصولا موجودی پویاست و برای معضلات زندگی بر روی این کره خاکی هر روز و هر زمان روش های جدید تر خلاقانه تر و کم دردسرتری ابداع می کند. یکی از همین روش ها روی آوردن به تولید و استفاده از لارو مگس سرباز است.

غذای لارو مگس سرباز زباله است! این جمله کوتاه خود گویای بزرگ ترین مزیت پروش آن است. چرا که دفع زباله برای بشر همیشه از بزرگترین معضلات بوده است چه برسد به این که بتوان از این معضل بزرگ اشتغال زدایی و درآمدزایی کرده و ضمن حفظ محیط زیست، ماده ای موثر و کارآمد نیز تولید کرد.

این جانوران که پروتئین خالص هستند و استفاده از آن ها برای پرورش طیور و آبزیان بسیار به صرفه است مراحل تولید و برداشت ساده ای نیز دارد. تولید و استفاده از لارو مگس سرباز BSLF علاوه بر تامین خوراک طیور و آبزیان سازگار با محیط زیست بوده و دوستدار طبیعت است. در تحقیقاتی در این زمینه اثبات گردیده است که استفاده از این جانور در کنار مزایای دیگر موجب شده است که تخریب های زیستی ناشی از پرورش طیور و آبزیان به حداقل برسد.

با به کار بردن لارو مگس سرباز BSLF تولید داخل هزینه پرورش دام مورد نظر تا درصد بالایی کاهش یافته و از نظر بازگشت سرمایه برای دامدار بسیار حائز اهمیت است، ضمن آن که دام ارائه شده به بازار نیز قیمت کمتر و بالطبع مشتری و خواهان بیشتری دارد.

در یک کلام می توان گفت تولید این جانور ضمن پاک سازی محیط زیست، کمک به پرورش دام و طیور و آبزیان، کاهش هزینه های ناشی از عدم نیاز به خوراک گران قیمت دام، تامین پروتئین طیور و ابزیان به میزان بسیار خوب و عدم نیاز به واردات و در پی آن کاهش دردسرها و هزینه های واردات آن از ویژگی های لارو مگس سرباز هستند.

نکات مهم در انتخاب لارو مگس خشک

نکات مهم در انتخاب لارو مگس خشک پرورش دهندگان طیور و آبزیان برای تامین لارو مگس خشک مورد نیاز خود کار سختی در پیش ندارند. زیرا تولیدات این مجموعه در بهترین کیفیت به مشتری ارائه شده و این موضوع را که از نکات بسیار مهم در انتخاب و خرید لارو مگس خشک است به خوبی رعایت کرده اند.

محصولات ارائه شده به صورت تازه و در بسته بندی های یک کیلویی کاملا ایمن و مناسب مصرف آبزیان و طیور بوده و ضمن تامین مواد مغذی مورد نیاز آنان از جمله پروتئین، اسیدهای آمینه و کلسیم از مزیت دیگری چون قیمت پایین و ایده‌آل برخوردار است که می تواند فاکتور پراهمیتی برای مصرف کننده باشد.

لارو مگس خشک که از میزان پروتئین بالاتری نسبت به نوع زنده آن برخوردار است ماندگاری بالاتری داشته و می توان زمان بیشتری آن را انبار و استفاده کرد.

آشنایی با لارو مگس سرباز سیاه

آشنایی با لارو مگس سرباز سیاه Hermetia illucens نام علمی جانوری مفید و پر کاربرد به نام مگس سرباز سیاه است. مگس سرباز سیاه حشره ای است که به طور کلی منبع تغذیه آن پسماندها و دور ریز محصولات کشاورزی بوده و دارای سرعت رشد و تکثیر فوق العاده بالایی است.

لارو مگس سرباز سیاه که خود هدف کسب درآمد با ارزش بالایی است در حین تغذیه و رشد خود قادر است پسماندهایی را که از آن تغذیه می کند تبدیل به کودهای مهم و باارزشی برای صنعت کشاورزی کرده و تولید کننده آن با یک تیر پرورش لارو مگس سرباز سیاه، دو نشان تامین کود جهت کشاورزان و خوراک دام برای آبزی پروران و پرورش دهندگان طیور را می زند.

این حشره که غالبا در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری دیده می شود تخم های خود را در محل مناسبی که مواد آلی در شرف فساد برای تغذیه لاروها در دسترس باشد می گذارد. مگس سرباز سیاه ماده هر بار حدود چهارصد الی هشتصد تخم می گذارد و پس از تخم ریزی زمان زیادی زنده نمی ماند. لاروهای این حشره پس از چهار روز از تخم خارج شده و در حالی که اندازه آن ها از چند میلی متر تا دو و نیم سانتی متر متغیر است در شرایط تغذیه ای و محیطی مناسب در عرض مدت چهارده الی شانزده روز به حداکثر میزان رشد خود می رسند.

در مرحله پیش شفیرگی که زمان تبدیل لارو به مگس است، رنگ لاروها از قهوه ای تیره تا سیاه زغالی تغییر کرده و آماده بهره برداری هستند. فرایند پرورش بخشی از لاروها نیز جهت تکثیر آنها ادامه یافته و به زودی برای جفت گیری و تخم ریزی آماده می شوند.

توزیع کننده لارو مگس سرباز بسته 1 کیلویی

توزیع کننده لارو مگس سرباز بسته 1 کیلویی پیش تر از این برای تغذیه آبزیان و طیور و تامین پروتئین آن ها از پروتئین ماهی سویا استفاده می شد، اما با ظهور و رونق پرورش لارو مگس سرباز و بعدتر تولید این فراورده در داخل کشور، کار این قشر از تولید کنندگان مواد غذایی راحت تر شد و با بازده بیشتر سرمایه افراد به این نوع از دامپروری بیشتر ترغیب شدند.

این مجموعه توانسته است با اشتغال زایی، خودکفایی در تولید، جلوگیری از خروج ارز و در عین حال با صادرات و ارزآوری برای کشور اهمیت این نوع از تولید را در سطح کلان به همگان اثبات کند.

توزیع لارو مگس سرباز سیاه در بسته های یک کیلویی با کیفیتی مطلوب و مرغوبیت قابل اعتماد و مشابه نمونه های خارجی توانسته است رونق خوبی به بازار آبزی پروری و پرورش پرندگان داده و حتی با پخش مستقیم و حذف کردن واسطه ها قیمت و هزینه تمام شده آن را به صرفه تر و متناسب تر سازد تا ضمن رضایت پرورندگان دام از محصول و درآمد خود، بازار نیز بتواند محصول با کیفیت و قیمت مناسب به مردم عرضه کند.

این فراورده که با خودکفایی داخلی قادر است کل نیاز داخل را به لارو مگس سرباز تامین کند توانسته است گام های بزرگ و موثری در مسیر صادرات آن به کشورهای همسایه برداشته و در ارز آوری اقتصادی برای کشور نیز نقش مفید و موثری بازی کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید